Puchar Zimowy 2014

empty

Po raz kolejny pierwsze trzy miesiące roku upłynęły pod znakiem rozgrywek Pucharu Zimowego, który na stałe wpisał się do kalendarza polskiego (i czeskiego) pneumatycznego strzelectwa terenowego. W tym roku honorowy patronat nad PZ objął Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łazach, Pan Konrad Knop.

Podobnie jak w roku ubiegłym, pięć eliminacji, na które składał się Puchar Zimowy zostało rozegranych w Łazach, Krakowie, Zabrzu, Międzyrzeczu Górnym i Opolu. Tym razem wszystkie z nich zostały zorganizowane przez kluby należące do Ligi Obrony Kraju, bowiem obecnie nie tylko kluby KSP Jura, KKST, Hunter Team i BeskidTeam, ale także Opole Team należą do LOK. W tym roku rozpoczęcie całego cyklu miało miejsce w Łazach, a zakończenie w Opolu.

Czytaj więcej...

empty

23 marca zakończyła się trzecia edycja Pucharu Zimowego, która podobnie, jak w roku ubiegłym, była organizowana przez 5 największych grup południowej Polski. Organizacja zawodów kończących tegoroczne zmagania przypadła w udziale grupie Opole Team, która zaprosiła strzelców na teren tamtejszej strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego.

W porównaniu z poprzednimi dwoma eliminacjami cyklu, tym razem zawodników przywitały chmury i realna groźba deszczu. Na szczęście w trakcie trwania zawodów kropiło tylko od czasu do czasu, co nie przeszkadzało w rozgrywaniu konkurencji. Jedynie podczas rozdania nagród deszcz stał się bardziej uciążliwy. Warto nadmienić, że w trakcie zawodów praktycznie nie wiało, co w połączeniu z względnie prostym torem oraz stale rosnącym poziomem zawodników, dało bardzo wysokie wyniki (w tym dwa komplety w HFT1).

Czytaj więcej...

empty

IV eliminacja tegorocznego Pucharu Zimowego odbyła się w Międzyrzeczu Górnym na terenie Starej Prochowni. Organizatorem przedostatnich zawodów największego polskiego cyklu w terenowym strzelectwie pneumatycznym był dobrze wszystkim znany BeskidTeam.

Zawody organizowane przez BeskidTeam przyzwyczaiły nas do tego, że niezależnie od miesiąca ich rozgrywania w Pucharze Zimowym, uczestników witał śnieg i mróz. W tym roku było zupełnie inaczej. Wysoko zawieszone słońce zagwarantowało dość wysoką temperaturę jak na początek marca, co przyciągnęło do Międzyrzecza zdecydowanie więcej osób niż w roku ubiegłym.

Czytaj więcej...

empty

23 lutego podczas trzeciej eliminacji tegorocznego Pucharu Zimowego zawodników przywitała – jak na zimowe warunki i nazwę pucharu przystało – kilkustopniowa dodatnia temperatura i oczywiście brak tytułowego śniegu. Tym razem strzelcy z całego kraju spotkali się na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu. Organizatorem zawodów była grupa Hunter Team. Czyżby na prawdziwy śnieg i mróz w Pucharze Zimowym przyszło nam czekać co najmniej do zawodów w Międzyrzeczu Górnym?

Zimowe zmagania na zawodach Hunterów kojarzą się raczej z solidnymi podmuchami, które rządzą wynikami. Tym razem było inaczej, a wspomniany wiatr nie decydował o miejscach zajętych przez poszczególnych zawodników w tak dużym stopniu, jak bywało to w latach ubiegłych, choć oczywiście nie pozostawał bez wpływu na wyniki – szczególnie w pierwszej sekcji toru.

Czytaj więcej...

empty

2 lutego odbyła się II eliminacja tegorocznego Pucharu Zimowego. Tym razem zawodnicy z całej Polski spotkali się na Pasterniku w Krakowie, gdzie przyszło im się zmierzyć nie tylko z 30-figurkowym torem ułożonym przez Krakowski Klub Strzelectwa Terenowego, ale także z fatalną pogodą.

Ostatnie kilka dni stały pod znakiem znów wysokiej, jak na zimę, temperatury. Na Pasterniku nie brakowało śniegu, ale niestety kilka stopni powyżej zera oraz zachmurzone niebo zaserwowały zawodnikom deszcz, który trwał praktycznie przez całe zawody. Nie brakowało także mgły, która pojawiała się i znikała w dowolnym miejscu toru oraz na dowolnym dystansie. Na szczęście wiatr praktycznie nie utrudniał rywalizacji.

Czytaj więcej...

Klasyfikacja generalna PZ'20:


26.01.2020
 - Zabrze | WYNIKI
09.02.2020 - Jaworzno | WYNIKI
23.02.2020 - Bohumin | WYNIKI
08.03.2020 - Mikstat | WYNIKI
13.12.2020 - Łazy | WYNIKI
Liczone 3 z 5 zawodów

Organizatorzy PZ'20: